مسیر مقاومت و مقابله با آمریکا زنده است/ وزیر دفاع آمریکا عاقلانه‌تر و محتاط‌تر حرف بزند

وزیر دفاع گفت: مسیر مقاومت و مقابله با نظام سلطه و در صدر آن آمریکا زنده است و هر روز مستحکم‌تر و قوی‌تر خواهد شد.

 

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع گروهی از مدیران و کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی با اشاره به راهبرد آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تداوم نا امنی، جنگ و خون ریزی در منطقه گفت : روزگاری آمریکا و ماشین جنگی آن، دارای اهمیت و تاثیری بود لکن امروز حتی بچه های کوچه و خیابان هم تهدیدات و چنگ و دندان نشان دادن مسئولین نظامی آمریکا را به سخره می گیرند و با آن هماوردی می طلبند .
وی افزود: دیگر آمریکایی ها نمی توانند چهره کریه و زشت تجاوزکارانه خود را زیر لباس شعارهای فریبنده پنهان کنند، این پرده سالیانی است که فروافتاده و هیچ ملتی آمریکا را خیرخواه خود نمی داند .
وزیر دفاع گفت: قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی ایران صرفا برآمده از توان نظامی نیست، بلکه عزم و اراده مقابله با خوی متجاوز و ظالم نظام سلطه است که در آحاد مردم منطقه و جهان تحت استبداد وابسته و محروم مانده از حقوق اولیه انسانی است که سیلی بنیان کن در مقابل نظام سلطه به راه انداخته و جمهوری اسلامی ایران این عزم و اراده را نمایندگی می کند .
سردار دهقان در ادامه اظهار داشت: تعجب از سیستم های اطلاعاتی پیچیده و به ظاهر قدرتمند و در همه جا حاضر آمریکاست که هنوز در فضای ذهنی ابرقدرتی خود مسائل را دریافت و تجزیه و تحلیل می کنند و با ذهن علیل خود، مسئولینشان را به مواضع غیر واقعی، غیر عقلایی و پرخاشگرانه می کشانند.
وی افزود: بهتر است وزیر دفاع آمریکا با نگاهی به گذشته عملکرد خود در این موضع مسئولیتی، موضع گیری های قلدر مابانه و اشتلم کننده خود را بررسی و من بعد عاقلانه تر و محتاط تر حرف بزند و آمریکا را دچار دردسرهای دیگری مشابه آنچه در سومالی، افغانستان، عراق و یمن گرفتار آن است نکند و به تحریک احساس کشورهای منطقه از موضع تحقیر نپردازد.
وزیر دفاع خاطرنشان کرد: ایشان و همه آمریکایی ها می دانند که ایران اسلامی با پشتوانه عظیم مردمی و تجارب گرانسنگ خود در مقابله با تجاوزگری ها و زیاده خواهی های آمریکا و همچنین همراهی تمام ملت های تحت ستم، هیچگاه مرعوب تهدیدات توخالی آن ها نخواهد شد .
وی افزود: مسیر مقاومت و مقابله با نظام سلطه و در راس آن آمریکا زنده است و هرروز مستحکم تر و قوی تر خواهد شد.
سردار دهقان تاکید کرد: ایران اسلامی خواهان ثبات و امنیت منطقه است و تاکنون هزینه آن را پرداخته است.
وزیر دفاع، حکام منطقه را به بستن بازار مصرف سلاح های گران قیمت آمریکایی ها دعوت کرد و افزود: ما امنیت منطقه را در سایه عدم حضور و مداخله آمریکا و قدرت های فرامنطقه ای می دانیم، ایران لنگرگاه ثبات و امنیت پایدار منطقه است و همراه و هم راستای کشورهایی است که طالب ثبات و امنیت می باشند.


بدون نظر

لینک ثابت - نوشته شده توسط هادی ابراهیمی در دوشنبه هجدهم آبان 1394 ساعت 17:39

طبقه بندی: اخبار